PRZECZYTANE - Stephen King "Martwa strefa"

sobota, października 31, 2015


KILKA SŁÓW O AUTORZE

Chyba nie ma sensu się powtarzać, skoro wszytko jest tutaj.
O CZYM OPOWIADA KSIĄŻKA? 


ównym bohaterem jest Johnny Smith, młody nauczyciel angielskiego. Pewnego dnia mężczyzna zapada w śpiączkę w wyniku groźnego wypadku samochodowego.
Budzi się prawie po pięciu latach, dowiadując się o nowych wynalazkach, wydarzeniach ze świata i polityki, a także o tym, że jego ukochana ma już męża i dziecko. Johnny odkrywa także w sobie niezwykły dar przewidywania przyszłości i widzenia przeszłości innych ludzi. Dar ten z czasem staje się jego przekleństwem. Czeka go też długa i bolesna rehabilitacja. Po wyjściu ze szpitala przenosi się do domu swojego ojca, gdzie powoli powraca do normalnego życia. John pomaga nawet w odnalezieniu mordercy.

 Książka ma zaskakujące zakończenie. Niesamowita opowieść, aczkolwiek bardziej podobał mi się "Pan Mercedes". To jednak nie zmienia faktu, że ta książka jest świetna. Wydanie kieszonkowe: 478 stron.     "Martwa Strefa" większość dzieł Stephena Kinga została zekranizowana. Film powstał w 1983 roku, a główną rolę odegrał Christopher Walken znany również z filmów takich jak "Złap mnie jeśli potrafisz", "Powrót Batmana" czy "Klik: i robisz co chcesz". 

Niestety film niezbyt mi się podobał, uważam go za dość słaby. Może powodem takiej oceny jest fakt iż jest tak stary. 

Książkę gorąco polecam! 
Betty.          

You Might Also Like

0 komentarze