PRZECZYTANE - "Nieujarzmiona" Patricia Leitch

środa, grudnia 09, 2015

Dziś coś nieco z innej beczki i nieco młodszych czytelników.
Nowość na blogu! Jest to pierwsza książka w tej serii, którą napisała kobieta.

KILKA SŁÓW O AUTORCE 
Patricia Leitch pochodzi ze Szkocji, czego domyśliłam się po kraciastym wzorze na okładce książki. Napisała całą serię przygód o Jinny z Finnmory, która składa się z jedenastu części. "Nieujarzmiona" to drugi tom. Pisarka miała różne prace poczynając od biblioteki, a kończąc w szkółce jeździeckiej. Interesuje się końmi i jej książki głównie o tym opowiadają.O CZYM OPOWIADA KSIĄŻKA?
A więc, Jinny w drugiej części szuka sposobu na nieujarzmioną Shanti, klacz, którą wyrwała z rąk cyrkowców. Zwierzę nie ufa jej, a dziewczynka martwi się, że rodzice zabronią jej dosiadać ukochanego konia. Pewnego dnia w okolicy pojawia się Klara Burnley, gwiazda jeździectwa. Jinny ma nadzieję, że doświadczona nowa koleżanka pomoże jej z Shani. Jednak na świecie nie ma nic za darmo.
Nieco wcześniej zostały znalezione jaja rzadkiego ptaka w tamtej okolicy i rodzina Jinny pilnuje ich na zmiany przed łowcami. Wszystko pozostaje w tajemnicy, aż Jinny nie wytrzymuje i mówi o wszystkim pewnej osobie, wywołując tym ogromne komplikacje w relacjach rodzinnych i przyjacielskich z Klarą, w oswajaniu Shanti oraz w występowaniu rybołowów w okolicy Finnmory.

Książka posiada morał i może dużo nauczyć jak nie należy postępować. Polecam ją głównie młodszym czytelnikom, szczególnie tym, którzy uwielbiają zwierzęta jak Jinny,

Ilość stron: 216

Pozdrawiam,
Betty

PS. Chętnie sprzedam tą książkę lub wymienię na coś inną :)

You Might Also Like

0 komentarze