3 książki na długie jesienne wieczory

wtorek, sierpnia 28, 2018

Wielkimi krokami zbliża się jesień a wraz z nią długie, ciemne wieczory. Czyli coś co książkoholicy uwielbiają! Można się owinąć miękkim kocykiem, złapać kubek jakiejś wypasionej herbaty i zanurzyć umysł w świecie wyimaginowanych przygód ulubionych bohaterów. A jeśli chcemy czegoś nowego? Dziś przychodzę z propozycją pięciu moim zdaniem idealnych książek na jesień.
AGATA CHRISTIE "DETEKTYWI W SŁUŻBIE MIŁOŚCI"

Coś dla miłośników klasyki i opowiadań, szczególni trzymających w napięciu. Agata Chrisie opanowała to do perfekcji. Gdyby spojrzeć na temat każdego z opowiadań, to są banalne, ale gdy się je czyta, wciągają do ostatniego słowa. Niepozorne bardzo zaskakują swymi zakończeniami. Nie wszystkie z nich kręcą się wokół miłości czy nawet zbrodni. Są bardzo różnorodne, a jednak pasują do siebie. No i ten styl pisania! Majstersztyk! Moim zdaniem Christie to naprawdę mistrzyni kryminałów, która zdefiniowała ten termin. Wszyscy inni pisarze, typu Doyle, nie dorastają jej do pięt. 


STEPHEN KING SERIA MROCZNEJ WIEŻY

Nie mogłabym pominąć swojego ulubieńca. Serię rozpoczyna tom "Roland". Jest to fantasy opowiadające o światach równoległych, długiej i trudnej podróży. Nie braknie dziwnych stworów, tajemnic, często przyprawiających nawet mnie o dreszczyk. Główna postać, Roland, to ostatni rewolwerowiec, który powołuje z naszego świata troje różnych ludzi by pomogli mu w drodze. Każdy ma zupełnie inny charakter, dwoje z całej czwórki jest nawet kalekich. Nie mają nic, a mimo to idą w kierunku wieży, która może nawet nie istnieć. Dotrzeć do niej - to jedyny życiowy cel, reszta się nie liczy. Od pierwszej strony nie mogłam się oderwać i jak najszybciej chciałam przeczytać całość, a drugiej strony nie chciałam się żegnać ze zdecydowanie moją ulubioną historią i jej bohaterami.


GUILLAUME MUSSO "BĘDZIESZ TAM?"

Coś w zupełnie innym klimacie niż poprzednie pozycja, aczkolwiek nie do końca - także pojawiają się podróże w czasoprzestrzeni. Śmiertelnie chory mężczyzna ma jedno marzenie. Chciałby znów zobaczyć są ukochaną, która zginęła przed wieloma laty. Dziwnym trafem staje się posiadaczem pigułek umożliwiających podróż w czasie, które postanawia wykorzystać. Staje przed wyborem czy zmienić bieg wydarzeń. Lekka, cudowna opowieść o miłości i tęsknocie, podróży w czasie pisana prostym językiem. Momentami bardzo tajemnicza, momentami radosna, często wzruszająca. Idealna na nostalgiczne wieczory.
A Wy co polecacie do czytania pod kocykiem? Dzielcie się w komentarzach! :)


You Might Also Like

2 komentarze

  1. U mnie na blogu też był podobny post, a więc serdecznie na niego zapraszam. Agatha Christie rzeczywiście mocno tutaj pasuje. Jej książki mają ten specyficzny klimat, na jesień idealny. Jeśli chodzi o horrory Kinga to wywołują u mnie za wielki strach, żeby iść nocą do łazienki, więc nie. Może jednak skuszę się na polecaną przez ciebie serię :)

    OdpowiedzUsuń